خانه نو | دکوراسیون داخلی
مرجع پارسی دکوراسیون داخلی و معماری

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

شاید شما قصد بازسازی و نوسازی آشپزخانه خود را داشته باشید و می خواهید آشپزخانه ای مطابق رویاهای خود بسیازید . اما در این تغییر باید به نکات و مسائلی توجه کنید که مشکلی برای شما به وجود نیاید و هزینه و زمانی که صرف این کار می کنید به هدر نرود . در این جا ما به اشتباهات رایجی که عموما در بازسازی آشپزخانه خود مرتکب آن می شوند اشاره می کنیم . با ما همراه باشید .

۱ – برنامه ریزی هزینه 

دقت کنید که چه مقداری را برای خرج کردن برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود کنار گذاشته اید . سعی کنید ابتدا به نکات مهم و ضروری تر بپردازید . قبل از شروع کار تمامی موارد قابل تغییر و مقدار هزینه ای را که برای آن در نظر گرفته اید کاملا برنامه ریزی کنید .

۲ – توجه به ظاهر و رنگ بندی 

از اولین نکاتی که در طراحی هر فضا و آشپزخانه باید در نظر داشت توجه به رنگ بندی و ترکیب رنگ عناصر مختلف فضا می باشد . رنگ کابینت ها ، کف پوش ، دیوار و … باید با هم همخوانی داشته باشد .

۳ – کابینت ها 

کابینت ها فضای دخیره سازی آشپزخانه است و یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه که می تواند به مرتب بودن آن کمک کند . باید سعی کنید تا جایی که می توانید از فضاهای موجود برای ساخت کابینت های بیشتر کمک بگیرید . مطمئن باشید هرگز از داشتن کابینت های زیاد در آشپزخانه و هزینه ای که برای این بخش انجام داده اید پشیمان نخواهید شد . آشپزخانه مانند انباری است پر از لوازم ریز و درشت که نیاز به یک فضای مناسب برای جای دادن و ذخیره سازی آن ها دارد .

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

۴ – مثلث کار

فراموش نکنید که آشپزخانه شلوغ ترین فضای خانه شماست : سینک ، اجاق و یخچال . مطمئن شوید که برای هریک فضایی در نظر گرفته اید و یک مکان مناسب به هرکدام اختصاص دهید . بسیاری از طراحان آشپزخانه را به عنوان یک مثلث کار در نظر می گیرند و هرکدام از این لوازم در یک راس این مثلث می باشند .

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

۵ – فضای کانتر

کانتر یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه است  . می توانید با استفاده از راهکارهایی این فضاها را افزایش دهید . با قفسه بندی یا ایجاد بخش های تزیینی و یا بخش ورودی آشپزخانه خود را به صورتی در آورید که بتوان به عنوان میز آشپزخانه نیز از آن استفاده کرد .

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

۶ – خرید لوازم مناسب 

برای خرید لوازمی مانند اجاق گاز ، یخچال و ماشین لباس شویی باید فضاهایی که برای آن ها در نظر گرفته ایم و فضای کل آشپزخانه را در نظر داشته باشیم و متناسب با آن ها خرید خود را انجام دهیم . قرار نیست ما آخرین اجناسی که در بازار موجود است را در آشپزخانه خود جای دهیم .

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

۷ – توجه به جاسازی وسایل ریز 

فضایی برای ذخیره سازی لوازم ریز و کوچک آشپزخانه در نطر بگیرید . اضافه کردن کشوهای تقسیم بندی شده برای قرار دادن وسایلی مانند قاشق و چنگال و …. شاید این کار هزینه های اضافی برای شما داشته باشد ولی همیشه در آشپزخانه به این کشوها نیاز است .

 

اشتباهات رایج در نوسازی آشپزخانه

 

فروش فوق العاده
ما به زودی محصولاتی زیر قیمت بازار که بر اساس دلار هفت هزارتومانی میباشد به مدت محدود در سایت جهت فروش قرار خواهیم داد ، اگر میخواهید جز اولین نفراتی باشید که این محصولات را خریداری میکنید ایمیل خود را وارد کنید تا به شما اطلاع دهیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.