خانه نو | دکوراسیون داخلی
مرجع پارسی دکوراسیون داخلی و معماری

معرفی کامل و ویژگی های یک نرده راه پله خوب

در اجرای دکوراسیون داخلی بخش های بسیار زیادی از منزل وجود دارد که نادیده گرفتن آنها میتواند سبک اجرا شده را دچار نقض و مشکل کند نرده راه پله و حفاظ های منزل و بیرون ساختمان یکی از این بخش ها است که باید با دقتی خاص به آن نگاه شود .

داشتن یک نرده محافظ زیبا و با دوام به زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما کمک بسیار زیادی میکند، این روز های استفاده از نرده های استیل ، تلفیق چوب و استیل ، خراطی ، آلومینیوم ، چوب پلاست ، پلکسی نرده و شیشه و پایه ABS در بین اهالی فن و صنعت ساختمان سازی محبوبیت و اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع محافظ ها و نرده راه پله آشنا کنیم و در آخر شرکتی را معرفی کنیم که جزو اولین شرکت هایی است که در این زمینه در ایران فعالیت خود را آغاز کرده است .

معرفی و آشنایی با نرده راه پله و محفظ راه پله

دلایل استفاده از نرده های استیل و چوبی

اگر به بیشتر منازل ایرانی توجه کنید متوجه میشوید که با توجه به نوع سبک زندگی ایرانیان و دکوراسیون منازلشان بیشترین جنس استفاده شده در نرده های پله از استیل و یا چوب میباشد ، علاقه شدید ما ایرانیان به این دو سبک بی دلیل نیست و بیشترین و مهمترین مطلبی که باعث میشود این دو نرده راه پله علاقه مندان بسیار زیادی داشته باشد استفاده از دو سبک مدرن و کلاسیک در منازل ایران میباشد .

دلایل مهم در استفاده از نرده های استیل در راه پله خانه های ایرانی

چرا باید از نرده راه پله استیل استفاده کنیم ؟

امروز برای محیط های داخلی و بیرونی منزل از دو نرده با جنس استیل و آلومینیوم استفاده میشود ، اما مطمئاً استفاده از نرده استیل به دلیل زیبایی بسیار بالا طرفداران خاص خودش را دارد و اگر هنوز بین دو راهی انتخاب نرده استیل یا نرده آلومینیوم برای نرده راه پله منزل خود مانده اید توصیه میکنم حتماً مشخصات و ویژگی های زیر را مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی انتخاب اصلی خود را انجام دهید .

  • نرده استیل براق است. به این دلیل که در این نرده درصدی کروم وجود دارد. موجب میشود خاصیت براق بودن داشته باشد. خود این خاصیت یک حسن به حساب می آید. چرا که به راحتی می توان آن را برق انداخت و جلوه زیبایی به آن داد.
  • ضد میکروب است. این نرده ها خاصیت آنتی باکتریالی دارند. به همین دلیل به راحتی میکروب ها به دسته این نرده منتقل نمی شوند. بنابراین سلامت شما هم به خطر نمی افتد.
  • نصب آسانی دارد. یراق و اتصالاتی که در این نرده ها به کار می روند تنوع بالایی دارند. از این رو به راحتی می توان این نرده ها را در هر مکانی نصب کرد.

استفاده ار نرده راه پله استیل

  • ضد زنگ و ضد خش هستند. به همین دلیل قرار گیری نرده استیل در هر مکانی ممکن است. به راحتی خورده و خش دار نمی شوند. نور خورشید هم اثری بر تغییر رنگ و بی کیفیت کردن این نرده ندارد.
  • انعطاف پذیری خوبی دارند. از این رو طرح ها و مدل های متنوعی از این نرده در بازار موجود است. بنابراین می تواند سلیقه همگان را پوشش دهد.
  • در محیط های اسیدی و قلیایی خورده نمی شوند. بنابراین کاربرد زیادی در کارخانه ها و صنایع دارند.
  • شیک و بادوام است. موجب می شود تا جلوه خاصی به منزل یا محل کار شما بدهد.

آشنایی با نرده پلکسی

نرده پلکسی یا همان نرده فلکسی که به اشباه فلکسی گفته میشود به نوعی نرده استیل است که با پلکسی ترکیب شده است و ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد کرده است ، در نرده راه پله پلکسی امکان استفاده از نور مخفی و نورپردازی نیز وجود دارد که با استقبال بسیار زیادی طراحان داخلی و دکواتور ها مواجه شده است.

نرده های پلکسی و استفاده در راه پله نرده های پلکسی و استفاده در راه پله نرده های پلکسی و استفاده در راه پله

جنس های پلکسی استفاده شده در این نرده با بیشتر یا ایرانی است و یا ترک که طبق گفته ها این روز ها جنس ایرانی به دلیل قیمت کمتر و کیفیت بسیار عالی رقابت خوبی را با مدل های ترک ایجاد کرده است. همچنین به دلیل نصب آسان و سریع بسیار از شرکت ها استفاده از این جنس را به مشتری ها توصیه میکنند.

آشنایی با انواع نرده های شیشه ای

مدل های که برای نرده راه پله شیشه ای استفاده می شوند در دو مدل تمام شیشه و مدل ترکیبی عرضه می شوند. در مدل تمام شیشه ای که از دو عدد شیشه که از سکریت و لمینت ۸ میلی متری می باشند ساخته می شوند که از ایمنی و استحکام بالای برخوردار بوده اند و در طرح نوری ، روکار( در این نوع مدل که جهت ایجاد حفاظ  و جان پناه ساخته می شوند و شیشه های بکار رفته در آن ها دو لاییه بوده و با لمینت و سکریت تولید شده اند که امنیت و استاندارد لازم برای استفاده در مناطق مختلف را تامین کنند ، که از پروفیل های با جنس آلومینیومی و استفاده از آلیاژ های مقام ساخته شده اند و در طرح های متنوعی تولید و عرضه می شوند) ، اسپیگت و … تولید می شوند.

نرده های شیشه ای راه پله نرده های شیشه ای راه پله

در مدل ترکیبی که به نسبت هزینه ای در مقایسه با مدل تمام شیشه ای کمتر بوده و ضخامت شیشه در آن ها از ۱۰ میلی متر بوده و سکریت شده هستند.

نرده شیشه ای به دلیل زیبایی و لوکس بودنی که دارد بهترین نوع نرده برای استفاده در منازل و سازمان ها بوده و با توجه به این ویژگی های بارز و چشمگیری که داشته ساده ترین مدل در نوع نرده های ساختمانی بوده که امروزه تنوع زیادی داشته و به دلیل بکار رفتن شیشه در آنها که موجب روشن بودن فضا و زیبایی در دکوراسیون می شود مورد استفاده زیادی قرار گرفته است.

آشنایی با نرده آلومینیوم

نرده راه پله و بالکنی آلومینیومی نرده های جدیدی است که اخیرآ جایگزین نرده های استیل و آهنی در اروپا شده است.

نرده های آلومینیوم آبکاری نمیشوند یعنی  روش تولید و براق شدن آلومینیوم بدین صورت است آلومینیوم بصورت شمش تولید میشود و بعد از آن بصورت استوانه یا بیلت تبدیل میشود و در دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد که نرم و قابل انعطاف میشود توسط دستگاه پرس اکستروژن تزریق میشود و توسط قالبهای مختلف با اشکال مختلف که در داخل دستگاه قرار میگیرند مثل لوله ۵۰ یا پایه ۴۰ ، از دستگاه تزریق شده و به صورت ۶ متری برش میخورد و استرچ یا کشیده میشود و بعد ازآن داخل کوره های حرارتی یا اج شده و منیزیم آن میسوزد و از حالت نرم یا قابل انعطاف به صورت پروفیل سخت تبدیل میشود.

نرده آلومینیوم

آلیاژ لوله های نرده ای و قطعات آن ۶۰۶۳-۶۰۶۰ است که دارای سختی مناسبی میباشد بعد از آن وارد مرحله پلیش میشود و سطح لوله ها توسط دستگاه های پرداخت یا پولینگ پلیش شده و براق میشود و سپس برای تثبیت و ماندگاری براقیت لوله ها وارد وانهایی میشود که حاوی محلول های اسید سولفوریک۲۰% می باشد و به وسیله عملیات آندایزینگ ولتاژ برق یک سطح پوششی کامل بین ۸ تا ۱۵ میکرون آندایز روی لوله ها و قطعات به وجود میاورد و سطح آلومینیوم را از اکسید شدن به مدت ۲۰ تا ۳۰ سال حفظ میکند و مانع تغییر رنگ آلومینیوم یا خوردگی آن میشود، و به همین دلیل هیچ گاه نیازی به رنگ یا آبکاری نخواهد داشت، چون آبکاری برای آهن یا استیل یا فلزات دیگر به کار میرود.

نرده آلومینیوم

مزایای نرده های آلومینیوم نسبت به سایر نرده های فلزی یا استیل :

-سبکتر بودن از سایر نرده ها

– تنوع شکل و رنگ

– زیبایی  بیشتر نسبت به نرده های تزئینی دیگر دارد .

– ماندگاری آن پنج برابر ماندگاری آهن و استیل میباشد.

– همیشه قابل تعویض و بازیافت میباشد.

– هیچ گاه نیازی به رنگ کاری یا جوشکاری ندارد و نصب آن خیلی سریع انجام میشود. در نرده آهنی یا نرده فرفورژه نصب آن هم نیاز به جوشکاری دارد و هم رنگ کاری که  روند انجام آن علاوه بر امکان صدمه به پله ها و دیوارها مدت زیادی به طول می انجامد.

نرده آلومینیوم

معرفی صنایع نرده مهدی

مهدی مفتخر است به عنوان اولین شرکت در زمینه نردههای آلومینیوم،چوب پلاست و ABS به مشتریان سخت پسند نرده هایی با بهترین کیفت وطرح مبتکرانه ارائه دهد.

لازم به ذکر است که نرده هایی اعم از استیل ، شیشه ، پلکسی ، تلفیقی چوب و استیل نیز از دیگر محصولات ما میباشد.

محصولات :

استیل : در کل چهار نوع استیل در بازار موجود میباشد

استیل ۲۰۱ ، استیل ۳۰۴ ، تلفیقی چوب-استیل و استیل خراطی

نرده آلومینیوم ، چوب پلاست ، پلکسی ، پایه ABS و نرده و شیشه

محصولات صنایه مهدیس - راه پله محصولات صنایه مهدیس - راه پله محصولات صنایه مهدیس - راه پله محصولات صنایه مهدیس - راه پله محصولات صنایه مهدیس - راه پله محصولات صنایه مهدیس - راه پله

 

منبع : ویکی پدیا

۴۸۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

فروش فوق العاده
ما به زودی محصولاتی زیر قیمت بازار که بر اساس دلار هفت هزارتومانی میباشد به مدت محدود در سایت جهت فروش قرار خواهیم داد ، اگر میخواهید جز اولین نفراتی باشید که این محصولات را خریداری میکنید ایمیل خود را وارد کنید تا به شما اطلاع دهیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.