خانه نو | دکوراسیون داخلی
مرجع پارسی دکوراسیون داخلی و معماری

خانه تکانی و تغییر دکوراسیون نوروز با کمترین هزینه

سال نو و عید نوروز در راه است و یکی از مهمترین اتفاق هایی که در هر خانه میافتد تغییر دکوراسیون داخلی و خانه تکانی عید نوروز میباشد . همیشه دکوراسیون نوروز و خانه تکانی یکی از دغدغه های هر خانم خانه داری است که هر سال با آن روبرو میشود به همین دلیل در این مقاله به صورت کامل به این دو مسئله پرداخته ایم و از شما دعوت میکنیم حتماً این مقاله را به صورت کامل در خانه نو مطالعه کنید تا دیگر هیچ سوالی برای خانه تکانی و هزینه های تغییر دکوراسیون نوروز در ذهنتان باقی نماند.با تغییرات کوچک میتوان دکوراسیون نوروز را در منزلمان پیدا کنیم تا به استقبال این عید باستانی برویم

در این مطلب میخوانید :

تغییر دکوراسیون نوروز را قبل از خانه تکانی انجام دهید

در آغاز سال جدید و آمدن عید نوروز بیشتر خانواده ها تصمیم میگیرند تا تغییراتی در کوراسیون خود ایجاد کنند و خود را برای عید نوروز آماده کنند . این تغییرات شامل رنگ آمیز دیوار ها ، نصب کابینت جدید ، عوض کردن پرده ها و جایگزینی وسایل جدید با وسایل قدیمی و کهنه است .

در هنگام انجام این تغییرات شما متوجه میشید که بعضی از وسایل اصلاً به دردتون نمیخوره و بهتره آنها را دور بیندازید و یا به کسی اهدا کنید به همین دلیل همیشه توجه داشته باشید که اگر قرار است خانه تکانی کنید حتماً بعد از اتمام کلیه تغییرات کارتان را شروع کنید تا دوباره کاری نداشته باشید و الکی خودتون رو خسته نکنید .

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه

در تغییرات دکوراسیون نوروز خیلی از افراد دکوراسیون آشپزخانه خود را به صورت کامل تغییر میدهند تا نمایی زیباتر و جدیدتر خلق کنند ، برای تغییر دکوراسیون آشپرخانه شما سه راه پیش رو دارید یک اینکه تمام کابینت ها را عوض کنید و از رنگ و طرح جدید برای کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید ، دو اینکه فقط درب های کابینت را عوض کنید و از رنگ جدیدی استفاده کنید و اما سوم که بهترین راه حل  برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه میباشد .

مهمترین قسمت هر آشپزخانه ای کابین میباشد ، با تغییرات کوچک بر روی کابینت ها میتوان دکوراسیون آشپزخانه را عوض کرد

تغییر کاشی فضای بین کابینت ها

راه حل سوم این است که شما از کاشی و برچسب برای دیوار های بین کابینت استفاده کنید ، هزینه این کار نسبت به بقیه راه ها کمتر است و میتواند تغییر بسیار زیادی در دکوراسیون آشپزخانه شما ایجاد کند .

خوبی این کاشی ها این است که بسیار آسان نصب میشوند و اصلاً نیازی به کندن کاشی های قدیمی و تخریب وجود ندارد ، شما میتوانید به راحتی این کاشی ها را با چسب بر روی کاشی های قدیمی و یا دیوار نصب کنید تا حتی در هزینه های نصب و غیره نیز صرفه جویی کرده باشید .

همچنین میتوانید با چند چراغ دکوری و نورهای مخفی در بین کابینت ها نمایی بسیار زیبا خلق کند تا به خوبی تغییرات به چشم بیاید و دکوراسیون آشپزخانه شما را زیباتر کند.

این روزهای عوض کردن کاشی بین کابینت ها بسیار آسان شده است و هر شخصی میتوانید با مقداری چسب کاشی خودش این کار را انجام دهد

استفاده از وسایل دکوری مانند شلف در آشپزخانه

شلف یا همان طبقات و طاقچه های روی دیوار در آشپزخانه کاربردهای متنوعی دارند و می توانید ار آن برای تزیینات اشپزخانه استفاده کنید. این وسیله علاوه بر اینکه فضای اضافه تری برای نگهداری وسایل دم دستی را به شما می دهند، در تزیین آن هم اثر می گذارند. بشقاب های زیبا و مورد نظرتان که با رنگ فضا همخوانی دارند را می توانید درون این شلف و طبقات رو باز نگهداری کنید.

شلف وسیله ای دکوری است که در بیشتر نقاط منزل میتوان از آن استفاده کرده پس چه بهتر یک شلف دیواری بر روی دیوار آشپزخانه استفاده کنیم و با چیدن شیشه های ادویه و دستمال های نضافت فضای آشپزخانه را زیباتر کنیم.

همچنین بیشتر آشپزخانه دارای دارای دیوار هایی کج و ناقص هستند و اصلاً امکان نصب کابینت بر روی آن دیوار ها وجود ندارد ، بهترین راه حل استفاده از شلف دیوار برای چنین فضاهایی است . شبف ها را نصب کنید و با توجهبه سایز شلف روی آن را با وسایلی مانند گلدان های تزئینی ، ظروف چینی تکی ، شیشه های آبمیوه و غیره تزئین کنید .

سعی کنید رنگ شلف ها متضاد با رنگ کابینت شما باشند تا کانون توجهات را به خوبی جلب کند و نمای زیباتری به دکوراسیون آشپزخانه شما بدهد.

تغییر دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی

معمولاً اولین فکری که در تغییر دکوراسیون به ذهن ما میرسد تغییر مبلمان و وسایل فضای نشمین و پذیرایی میباشد اما این فکر کاملاً اشتباه است زیرا میتوان فقط با تغییراتی کوچک و هزینه بسیار پائین به خوبی دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی به تغییر داد .

با تغییر رنگ دیوارها به میزبانی نوروز بروید

تغییر رنگ دیوار های یکی از کم هزینه ترین تغییراتی است که میتوانید انجام دهید و دکوراسیون نوروز خود را آماده کنید . البته شاید با توجه به زمان محدود تا عید نوروز این امکان برای شما وجود نداشته باشد که تمام دیوار ها را از نو رنگ آمیزی کنید پس بهتر است با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل و رنگ وسایلتان یک دیوار را رنگ آمیزی کنید تا تغییرات برای شما ایجاد شود .

برای اینکه دکوراسیون فضای نشیمن زیباتر شود یکی از دیوار ها را رنگ کنید ، رنگ دیوار بهتر است شاد و متضاد با دیگر دیوار ها باشد.

توجه داشته باشید که بیشتر طراحان داخلی و دکوراتور ها در بیشتر پروژه ها فقط با تغییر دادن رنگ و یا کاغذ دیواری یک دیوار محیط جدیدی را خلق میکنند و با چیدمان درست وسایل یک فضای بسیار مناسب را برای مشتری ایجاد میکنند پس شما هم میتوانید حتی با تغییر بر روی یکی از دیوارهایتان تغییر زیادی را در کوراسیون خود ایجاد کنید .

نقطه کانونی فضای خود را ایجاد کنید

مطمئاً خیلی برایتان پیش آمده است که زمانی که وارد منزل کسی میشوید یک وسیله یا یک نطقه خانه بسیار تو چشمتان است و زیاد بهش توجه میکنید این دقیقاً همان نقطه کانونی است که شما نیز باید در فضای خود ایجاد کنید .

ساخت نقطه کانونی اصلاً کار پیچیده و سختی نیست کافیست یک مجسمه را در قسمتی از خانه قرار دهید و با نور آن را برجسته کنید این مجسمه میشود نقطه کانونی فضای شما و یا یک تابلو بسیار بزرگ و زیبا را بر روی یکی از دیوار های خود نصب کنید خود به خود هر کسی که وارد منزل شما شود توجه اش به این تابلو جلب خواهد شد .

در هنگام ساخت نقطه کانونی به این نکته باید توجه داشته باشید که حتماً اطراف نقطه کانونی خود را شلوغ نکنید و استفاده از وسایل دکوری زیاد پرهیز کنید تا کانون توجهات را به خود جلب کند.

نکات کلیدی و مهم در تغییر دکوراسیون برای عید نوروز

با نزدیک شدن به فصل بهار و عید نوروز و بالا گرفتن جنب و جوش انسان ها برای آماده شدن برای آغاز سال جدید خود به خود تمام انسان ها به فکر تغییراتی در در چیدمان وسایل خانه خود می افتند . بحث اصلاً خرید وسایل نو نیست بلکه میخواهیم راهی پیدا کنیم تا چگونه با کمترین هزینه یک دکوراسیون ایده آل برای سال جدید داشته باشیم است .

زیرا در بیشتر مواقع نبود شرایط مالی خوب و هزینه های بالای تغییرات بهانه ای میشود برای اینکه اصلاً دست به خانه مان نزنیم و همین حال رهایش کنیم که تصمیم بسیار اشتباهی است ، ما در ادامه خواهیم گفت چگونه بدون کوچکترین هزینه و همچنین کمترین هزینه منزلی با دکوراسیون زیبا داشته باشیم .

منزل شما نیاز به نفس کشیدن دارد

اتاق نشیمنی را فرض کنید که پر از قاب عکس بر روی دیوار ها ، وسایل تزئینی بسیار زیاد بر روی میز ها ، قالیچه های تزئینی ، گلدان های بسیار زیاد و غیره ، احساس خفگی بهتان دست نمیدهد ؟ مطمئاً نشستن درون این اتاق به شما حس خوبی نخواهد داد و احساس خفگی در آن خواهید کرد .

استفاده از وسایل دکوری زیاد در دکوراسیون نوروزی ممنوع میباشد

یکی از مهمترین و اولین قدم های تغییر دکوراسیون خالی کردن فضا از وسایل تزئینی بسیار زیاد است ، وسایل بسیار زیاد باعث میشود خانه شما به هم ریخته و کوچک نشان داده شود  . پس در گام اول کلیه وسایل اضافی را جمع کنید و در انباری قرار دهید . این روز ها استفاده از سبک فنگ شویی به دلیل حس انرژی مثبت آن بسیار رواج پیاده کرده است پس توصیه میکنم اصول فنگ شویی را مطالعه کنید و آن را اجرا کنید

رنگ را در دکوراسیون نوروز بشناسید و اجرا کنید

در بالا در مورد رنگ کردن دیوار ها صحبت کردیم و گفتیم یکی از دیوار ها را با رنگی دیگر از رنگ تمام دیوار ها رنگ کنید ، حالا بهتر است برای زیباتر کردن آن بخش از خانه که دیوارش را رنگ زده اید یکی دو وسیله دکوری مانند مبل تکی ، گلدان و یا مجسمه در آنجا قرار دهید سعی کنید زنگ این وسایل یا کاملاً متضاد با رنگ دیوار باشد یا هم رنگ دیوارتان باشد .

اصلاً نیازی نیست این وسایلی که گفتیم را بخرید مطمئاً شما در بین لوازم خود وسیله ای دارید که ترکیب رنگی خوبی ایجاد کند پس از همان ها استفاده کنید .

روشنایی منزلتان را کنترل کنید

شما اگر میلیون ها تومان هزینه کنید و لوکس ترین وسایل دکوری را در منزلتان قرار دهید تا دکوراسیون نوروز خوبی داشته باشید ، اما روشنایی و نور منزلتان خوب و استاندارد نباشد انگار که هیچ کاری نکرده اید زیرا فضای خانه تاریک و دلمرده خواهد بود ،

پس تمام روشنایی های منزلتان را چک کنید و اگر لامپی سوخته است آن را تعویض کنید و یا حتی اگر میزان نور آنها کافی نیست لامپ های قوی تر استفاده کنید . نگران میزان مصرف آنها نباشید ، این روزها استفاده از لامپ های LED  توانسته است میزان مصرف را به شدت کاهش دهد و در عوض نوری بسیار خوب و زیبا به شما بدهد .

نورپردازی و تنظیم نور در دکوراسیون اهمیت بسیار بالایی دارد .

اگر در بخشی از خانه یک تابلو بر روی دیوار یا یک مجسمه بزرگ دارید حتماً از چراغ های فانتزی و دکوراتیو استفاده کنید تا مکمل زیبایی آن اثر هنری بشود .

سبزی و طراوت فصل بهار را در منزلتان جاری کنید

خوب در مورد اینکه فصل بهار و عید نوروز با خود سبزی و شادابی را به همراه دارد همه از آن آگاهیم ، پس چه بهتر است از این سرسبزی در منزلمان نیز استفاده کنیم .

سعی کنید چند گلدان کوچک و بزرگ با گل های بسیار زیبا تهیه کنید و آنها را در مکان هایی مانند کانتر آشپزخانه ، میز ناهار خوری ، میز یادبود و تراس خانه قرار دهید تا فضای منزلتان طراوت بیشتری پیدا کند .

همچنین گلدان های دکوری بسیار زیادی این روزها وجود دارد که دارای طرح و شکل بسیار زیبایی هستند و میتوانید به راحتی در بیشتر مکان های خانه از آن استفاده کنید به نظرم یکی دو گلدان کوچک نیز در سرویس بهداشتی و حمام خود قرار دهید .

تغییر چیدمان منزل و خرید لوازم جدید برای نوروز

از آنجایی که بیشتر خانواده ها طبق عادت خرید وسایل جدید برای خانه را هر چند سال یکبار قبل از عید نوروز انجام میدهند تا فضای منزلشان نیز در سال جدید تغییر پیدا کرده باشد و به نوعی دکوراسیون نوروز را با خرید وسایل جدید اجرا میکنند ،  لیستی از وسایلی که بیشتر در این ایام تعویض میشوند را تهیه کرده ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد .

رازهای خرید فرش خوب

اگر قصد دارید یک فرش خوب برای منزلتان تهیه کنید قبل از هر چیزی باید تصمیم بگیرید که فرش ماشینی میخواهید یا فرش دستباف ، فرش های ماشینی از نخ های پولی پروپلین و نایلون استفاده میکنند و به همین دلیل بسیار سبک هستند و به راحتی بر روی سنگ و سرامیک سُر میخورند در صورتی که در بافت فرش های دستباف از نخ ابریشم و پشم استفاده میشود و به دلیل وزن بالای آن امکان سُر خورد وجود ندارد.

یک فرش خوب باید دارای ترکیب درست در گره ، تراکم و الیاف باشد هرچه پرز (خواب) و شانه ها پرتراکم تر باشد، فرش شما دوام بیشتری خواهد داشت. به چرخش الیاف به دور خودگره گفته می شود. هرچه چرخش های الیاف محکم تر باشد دوام فرش بیشتر است .

نکات مهم و رازهای خرید فرش خوب برای سال جدید و عید نوروز

فرش های ماشینی در بازار به دو قسمت تقسیم میشوند اگر زیبایی فرش بسیار برایتان مهم است شما باید فرش کم شانه با تراکم بالا انتخاب کنید اما اگر دوام فرش برایتان مهم است فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم بالا انتخاب های بسیار خوبی هستند .
هنگام خرید حتماً به پشت فرش نگاه کنید و اگر گره های با نظم و پست سر هم و یک اندازه بود که فرش خوبی است اما اگر گره های نامنظم ، با فاصله و متفاوت بود فرش با دقت بافته نشده است و مشکل دارد . اگر منزلتان کوچک است بهتر است که فرش هایی با رنگ روشن انتخاب کنید تا فضا را بزرگ تر نشان دهد ، اما اگر منزل بزرگی دارید حتماً از فرش هایی با رنگ های تیره استفاده کنید تا فضایی دنج ، صمیمی  و گرم را برای شما ایجاد کند .

جدول قیمت فرش دستباف

نوع فرشقیمت ۶ متری(تومان)قیمت ۹ متری (تومان)قیمت ۱۲ متری (تومان)
دستباف کاشان۳.۵ تا ۱۲ میلیون۴ تا ۱۵ میلیون۷.۵ تا ۳۰ میلیون
دستباف تبریز ۵۰رج

چله نخ

۱۱ میلیون به بالا۱۸ میلیون به بالا۲۴ میلیون به بالا
دستباف تبریز با نقشه۱۲ میلیون به بالا۱۹ میلیون به بالا۳۰ میلیون به بالا
دستباف اصفهان۲۴ میلیون به بالا۳۵ میلیون به بالا۶۰ میلیون به بالا
دستباف قم۲۵ میلیون به بالا۴۵ میلیون به بالا۸۰ میلیون به بالا
دستباف نایین شش لا۱۰ تا ۱۴ میلیون۱۳ تا ۲۵ میلیون۲۰ تا ۳۰ میلیون
دستباف نایین ۹ لا۵ میلیون به بالا۸ تا ۱۱ میلیون۱۲ تا ۱۶ میلیون
دستباف خراسان۴.۵ میلیون به بالا۶.۵ میلیون به بالا۱۱ میلیون به بالا
دستباف چهارمحال

و بختیاری

۶ تا ۹ میلیون۹ تا ۱۴ میلیون

نکات مهم خرید مبلمان

در خرید مبلمان باید به این نکته دقت کنید که ویترین و جا کفشی هم جزوی از مبلمان شما میباشد که باید با هم ست باشند پس قبل از خرید اول بودجه ای که برای خرید کنار گذاشته اید را در نظر بگیرید و سپس تخمین بزنید که آیا با این هزینه برای مبلمانی که انتخاب کرده اید میتوانید ویترین و جاکفشی آن را نیز تهیه کنید یا خیر .

در خرید مبلمان حتماً به اندازه فضایی که قرار است از آن استفاده کنید را در نظر داشته باشید .

مهمترین بخش دکوراسیون اتاق نشیمن را مبلمان تشکیل میدهد ، این روز ها با توجه به اندازه آپارتمان ها استفاده از مبلمان ها حجیم و سنگین اصلاً توصیه نمیشود . شما میتوانید از میلمان هایی به سبک هاروارد و توکسدو که از نظر زیبایی واقعاً محشر هستند و فضای بسیار زیادی را اشغال نمیکنند استفاده کنید البته به این شرط که سبک دکوراسیون نوروز و منزل شما کلاسیک نباشد .

جمع بندی

منزل شما است و هر جور که خودتان دوست دارید میتوانید آن را تزئین کنید ، تمام نکاتی که در این مقاله برای شما عنوان کردیم فقط به این جهت بود که کمکی کرده باشیم برای اینکه فضای منزلتان را برای استقبال از فصل بهار آماده کنید و با استفاده از دکوراسیون نوروز فضای خانه خود را صمیمی و گرم تر کنید .

اما چیزی که مهم است احساس آرامش خود شما در منزلتان است پس اگر احساس میکنید کارهایی که ما به شما گفتیم باعث بر هم زدن انرژی مثبت و آرامش شما خواهد شد اصلاً هیچکدام را اجرا نکنید در غیر این صورت اجرا کنید و نتیجه آن را ببینید.

۹۰%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • مفید بودن مقاله
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

فروش فوق العاده
ما به زودی محصولاتی زیر قیمت بازار که بر اساس دلار هفت هزارتومانی میباشد به مدت محدود در سایت جهت فروش قرار خواهیم داد ، اگر میخواهید جز اولین نفراتی باشید که این محصولات را خریداری میکنید ایمیل خود را وارد کنید تا به شما اطلاع دهیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.